ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית 

מה זה ביטוח אחריות מקצועית ומהי עלות ביטוח אחריות מקצועית? ביטוח אחריות מקצועית מעניק כיסוי ביטוחי לבעלי מקצוע מתחומים שונים ומגן מפני תביעות שנובעות עקב הפרת אחריות וחובה מקצועית, רשלנות בעבודה, מחדל או שגיאה שנעשו בתום לב.

הצורך של הביטוח הוא חשוב וחיוני ביותר עבור בעלי מקצוע, משום שרשת הביטחון שמעניק הביטוח מאפשר לבעל המקצוע לעבוד ללא חשש ובלי פחד מהתמודדות עם תביעות שונות.

הכיסוי הביטוחי מוגדר עד לגובה האחריות כפי שמוסכם מול חברת הביטוח וכמצוין בפוליסה.

ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

מי צריך ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית נועד ומתאים לבעלי מקצועות החופשיים,  כגון רופאים, עורכי דין, רואי חשבון, מטפלים, אדריכלים, מתווכים, מנהלי תיקי השקעות, מתרגמים, גרפיקאים, מנהלי שיווק, כותבי ועורכי תוכן, טכנאים והרשימה עוד ארוכה.

בעולם הנטייה להגיש תביעות הולכת ומתפשטת ולפנות לנקיטה בצעדים משפטיים נהיה עניין של מה בכך.  תביעות רבות מוגשות כנגד בעלי מקצועות חופשיים כאשר בעיקר יותר ויותר עורכי דין  ורואי חשבון תופסים מקום מכובד במיוחד בתחום זה. תביעות רבות גם מוגשות נגד רופאים מצד מטופלים אשר טוענים לרשלנות רפואית מצד הרופא או המוסד הרפואי אליו הוא משתייך.

בנוסף על כך, גם מטפלים העוסקים ברפואה אלטרנטיבית, קוסמטיקאיות, קואוצ'רים, מאמני ספורט, ואף מיסטיקנים, חשופים לתביעות מצד מטופלים ולקוחות.

אפילו בעל מקצוע חופשי שנחשב כמומחה בתחומו, יכול לטעות בעבודה וכתוצאה מכך לגרום לפגיעה או לנזק ללקוח. לא לעולם חוסן – זכרו את המשפט הזה. כמובן שכולם נמנעים ומנסים שלא לטעות וכמובן שלא לפגוע חלילה או לגרום לנזק, אבל קרו דברים מעולם וחשוב לדאוג להגנה מתאימה מראש.

כאמור, ביטוח אחריות מקצועית מספק כיסוי על האחריות החוקית המבוטח כלפי צד ג' עקב הפרת חובה המוטלת עליו בקשר לשירות המקצועי שניתן מצדו, במסגרת עיסוקו כמפורט.

בנוסף על כך, הביטוח מכסה גם הוצאות סבירות להגנה משפטית בגין האחריות.

ביטוח אחריות מקצועית אף מגן מפני תביעות של רשלנות מקצועית

ביטוח חבויות – נועד להגנה מפני תביעות שנגרמות כתוצאה מתחום ומסוג העיסוק.

בעל עסק אשר מבוטח בביטוח חבויות ואחריות מקצועית, למעשה מכסה את עצמו מפני נזקים רבים אשר עשויים להיגרם לצד שלישי, בצורה ישירה או עקיפה, ומכל סיבה  שהיא, כתוצאה מפעולות שנעשו על ידו או על ידי אחד מעובדיו, אף אם נעשו בתום לב.

 

מדוע ביטוח אחריות מקצועית כל כך חשוב?

במידה ואתם עוסקים במקצוע חופשי, ובפרט במקצוע חופשי בתחום העוסק בעניינים רגישים ומתוקף כך, מצבים בעייתיים כאלו ואחרים הם בעלי סבירות גבוהה יותר להתרחש, מה שכמובן מעלה את הסיכון לתביעות.  והוא מיועד בדיוק עבורכם.

עורכי דין, רואי חשבון ויועצי מס, מהנדסים, מעצבים, רופאים ומטפלים, ועוד. חשופים בכל רגע לתביעה מצד לקוחות ומטופלים. הלקוחות יכולים לתבוע עקב הפרת חובה מקצועית, רשלנות לטענתם, או מחדל כלשהוא. גם אם נעשו בשוגג או בתום לב.

במצבים כאלה הכיסוי הביטוחי נכנס לתמונה. הביטוח מעניק לכם כיסוי מפני תביעות כאלו וכל ההוצאות הנלוות להם. ומאפשר לכם לנהל את העסק ולעבוד בנחת וללא דאגות. הכיסוי הוא עליכם, רשת הביטחון לאחריות המקצועית שלכם.

ביטוח אחריות מקצועית למאמנים

אילו כיסויים נכללים בביטוח?

פיצוי במקרים של תביעות צד שלישי בגין הפרת חובה מקצועית עקב רשלנות, טעות או מחדל בשוגג או בתום לב.

כיסוי הוצאות של הגנה משפטית במקרה של תביעות על רקע זה.

כיסוי בעבור תביעות על מקרים שהתרחשו טרם שנכנס הביטוח לתוקף. וזאת בתנאי שהתביעה הוגשה לאחר שהחל הביטוח.

חשוב להדגיש שוב. כי הביטוח מכסה מקרים של רשלנות או הטעיה במידה ונעשו בתום לב בלבד. ואינו מכסה מעשים נפשעים או פעולות כאלה ואחרות מזדון.

 

ביטוח אחריות מקצועית השוואת מחירים

עלות הביטוח משתנה מעסק לעסק ותלויה במספר משתנים הקשורים לתחום העיסוק. סוג הלקוחות, אופן מתן השירותים, סיכונים אפשריים ידועים מראש וכן הלאה.

לצורך העניין, לשם ההבהרה, מנתח פלסטי יהיה חשוף יותר לתביעות מכיוון שהוא מנתח אנשים. ורשלנות רפואית או שגיאה שגרמה לנזק פיזי ו/או נזק נפשי, במקרה של ניתוח. והיא בעלת השלכות חמורות בהרבה מאשר אדם שניזוק משירות שקיבל מעורך דין. ונפסק עליו סכום כלכלי גבוה לפיצוי עקב הפסד במשפט. בגלל שעורך הדין פספס עניין שהתברר כחשוב משהו בתום לב, או שגה באופן בו ניהל את התיק לצורך העניין.

על כן, כל מקרה לגופו. מומלץ שתערכו השוואת מחירים במידה ואתם עומדים לפני רכישת ביטוח. וכדי לדעת מה כל פוליסת ביטוח כזו מציעה. מה העלויות הנדרשות מכם לצורך הביטוח. ומה הם הכיסויים המוצעים לכם במסגרת ביטוח זה מטעם כל גורם.

תמיד מומלץ לבדוק את האפשרויות ולה בין כמובן. מה רוכשים בביטוח, לפני שמבצעים את רכישת המוצר הביטוח. קחו אחריות על עצמכם, על שמכם, ועל העסק שלכם – עשו ביטוח לראש שקט.

 

הסוכנות לביטוח עסקים בישראל, הינה סוכנות מורשת מטעם משרד האוצר.

אנו עובדים עם כל חברות הביטוח בארץ. על מנת להשיג עבור לקוחותיה את מכלול התנאים הייחודיים. וכמובן, במחירים אטרקטיביים ונוחים במיוחד. סוכנות הביטוח לעסקים מתמחה בפתרונות ביטוחים למגוון רחב של לקוחות פרטיים ועסקיים כאחד. בכל תחומי הביטוח, לרבות, ביטוחי מבנה ותכולה, ביטוח אחריות מקצועית, ביטוחי בריאות, ביטוח נסיעות לחו"ל, ביטוח רכב, ביטוח עסק, ביטוחים למשרדים וחנויות, ביטוח סייבר ואבטחת מידע, ועוד.

לבירורים ושאלות, צרו אתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם!

הצעה לביטוח עסק

לקבלת הצעה מהירה לביטוח​ עסק