ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים

ביטוח אחריות מקצועית 

ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים – המדריך המלא

ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים בתחומים מקצועיים שונים מציעה פוליסה שמטרתה להגן על המטפל/ת בתחום הפסיכותרפיה במצבים של תביעה בגין רשלנות מקצועית, או טעות שנעשתה וגרמה נזק לתובע. כיסוי זה ייתן פיצוי כספי על נזקים פיננסיים שנגרמו לצד שלישי בעקבות רשלנות מקצועית המטילה אחריות חוקית מצד המבוטח כלפי  אותו צד ג'.

פוליסה זו מתאימה עבור פסיכותרפיסטים וגם עבור מטפלים בתחומים הבאים: טיפול פסיכולוגי, טיפול אישי, טיפול זוגי, טיפול הוליסטי משפחתי, טיפול ברפואה אלטרנטיבית, טיפול ברפואה משלימה (כגון רפלקסולוגיה, דיקור, טיפולים אנרגטיים וכן הלאה), טיפול רוחני ועוד.

פסיכותרפיסטים אמנם מבצעים את עבודתם הטיפולית. אך תפקידם עבור המטופל הוא הרבה מעבר לכך, וזה ברור. למשל, אדם שפונה לפסיכותרפיסט בשיטת טיפול הנחשבת כאלטרנטיבית במידה מסוימת, לוקח על עצמו לדאוג ולטפל בבעיה של המטופל, וסביר להניח המטופל מתמודד עם סבל פיזי ו/או נפשי מאותה הבעיה שלשמה הגיע לטיפול. מידת האחריות על הפסיכותרפיסט היא גדולה, ואין להקטין ראש באחריות זו. מי שמטפל בבני אדם, ומשפיע על מחשבתם, נפשם וגופם, חייב להבין את גודל האחריות שהוא נושא על כתפיו, ואת הרגישות הרבה המלווה את עבודתו.

 

ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים

חשיבות ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים

ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים אינו בגדר אפשרות שאפשר לוותר עליה. פסיכותרפיסטים צריכים להגן על עצמם כיוון שאתם חשופים למצבים בעייתיים ולתביעות.

במידה ואתם עוסקים בתחום הפסיכותרפיה או בתחום טיפול על המודע, תת המודע והנפש. זכרו כי העיסוק שלכם משפיע מאוד על המטופלים. על גופם, מצבם המנטאלי, מצבם הנפשי, חייהם האישיים וכן הלאה.

אנשים רבים שפונים לטיפול של פסיכותרפיה נשענים ומסתמכים על עבודת המטפל/ת. מכאן שעל פסיכותרפיסטים מוטלת אחריות רבה מבחינת המטופלים שלהם והשפעתם עליהם, מבחינות רבות.

ועל כן, כיוון מטפלים בפסיכותרפיה חשופים ופגיעים, ישנה אחריות רבה מול המטופלים. וייתכנו מצבים בעייתיים שונים שעלולים לעלות בנזקים אישיים. פיזיים או נפשיים למטופל, וכמובן שהדבר מעלה את באופן משמעותי את הסיכוי לתביעות.

במצבים אלו ביטוח אחריות מקצועית מגן עליכם. הביטוח מספק לכם כיסוי מפני תביעות נזיקין שונות, וכן פיצוי על ההוצאות הרבות אשר נלוות לתביעה.

 

הכיסויים הנכללים בביטוח לפסיכותרפיסטים

פיצוי וגיבוי במקרים של תביעות צד ג' עקב הפרת אחריות מקצועית בשל רשלנות. שגיאה, הטעיה או מחדל שנעשו בשוגג או בתום לב.

כיסוי הוצאות הגנה משפטית במקרה של תביעות שהוגשו נגד הפסיכותרפיסט/ית.

כיסוי על תביעות במקרים שקרו עוד לפני שהביטוח נכנס לתוקף. ובתנאי שהתביעה הוגשה כבר לאחר שהביטוח נכנס לתוקף.

יש להדגיש, כי הביטוח מספק כיסוי במקרים של התרשלות מקצועית ו/או הטעיה אך ורק אם נעשו בתום לב.

דאגו לעסק שלכם, לפרנסה שלכם, ולמוניטין שלכם. ביטוח אחריות מקצועית יגן עליכם מפני בעיות רבות שעלולות להפתיע במהלך הדרך. היו ערוכים לאורך כל הדרך, רכשו ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ועדיף לא להתמהמה עם זה.

הצעה לביטוח עסק

לקבלת הצעה מהירה לביטוח​ עסק