ביטוח אחריות מקצועית לפסיכולוגים

ביטוח אחריות מקצועית 

ביטוח אחריות מקצועית לפסיכולוגים בתחומים מקצועיים שונים מציעה פוליסה שמטרתה להגן על רופאים ומטפלים בתחום בריאות הנפש במצבים של תביעה בגין רשלנות מקצועית, או טעות שנעשתה וגרמה נזק לתובע. כיסוי זה ייתן פיצוי כספי על נזקים פיננסיים שנגרמו לצד שלישי בעקבות רשלנות מקצועית המטילה אחריות חוקית מצד המבוטח כלפי  אותו צד ג'.

ביטוח זה מתאים עבור פסיכולוגים וגם עבור מטפלים בתחומים משיקים טיפול אישי, טיפול זוגי, טיפול הוליסטי משפחתי, טיפול ברפואה אלטרנטיבית, טיפול ברפואה משלימה (כגון רפלקסולוגיה, דיקור, טיפולים אנרגטיים וכן הלאה), טיפול רוחני ועוד.

ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים

פסיכולוגים אמנם מלווים מטופלים על ידי שיחות ולעיתים אף טיפול תרופתי. אך תפקידם עבור המטופל הוא משמעותי בהרבה, וזה מובן. למשל, אדם שפונה לטיפול פסיכולוגי, אינו מסוגל להתמודד בעצמו עם בעיות מסוימות מהן הוא סובל. הפסיכולוג לוקח על עצמו את האחריות לדאוג ולטפל בבעיה של המטופל. האחריות על כתפיו של הפסיכולוג היא רבה. כל מי שמטפל בבני אדם, ומשפיע על מחשבתם, התנהגותם בחייהם, נפשם וגופם, חייב להפנים את גודל האחריות שהוא המוטלת עליו, ואת הרגישות הרבה אשר מלווה את עבודתו.

 

חשיבות ביטוח אחריות לפסיכולוגים

ביטוח אחריות מקצועית לפסיכולוגים אינו בגדר אפשרות שאפשר לוותר עליה. פסיכותרפיסטים צריכים להגן על עצמם כיוון שאתם חשופים למצבים בעייתיים ולתביעות.

במידה ואתם עוסקים כפסיכולוגים או בתחום טיפול על המודע, תת המודע והנפש. זכרו כל העת כי העבודה שלכם משפיעה ביותר על המטופלים, מבחינות רבות, אם זה על מצב בריאותם הפיזית, מצבם המנטאלי, המצב הנפשי, חייהם הפרטיים וכן הלאה.

משום כך, כיוון שפסיכולוגים חשופים ופגיעים לטענות ותביעות מצד מטופלים או גורמי צד שלישי. ייתכנו מקרים בעייתיים אשר עלולים לעלות בנזקים אישיים, פיזיים או נפשיים שונים למטופל/ת. וכמובן שהדבר מעלה את באופן ניכר את הסיכוי להגשת תביעות כנגד הפסיכולוג/ית.

בסיטואציות כאלו ביטוח אחריות מקצועית לפסיכולוגים יגן עליכם. ויעניק כיסוי מפני תביעות נזיקין שונות, וכן פיצוי על הוצאות במקרה והוגשה נגדכם תביעה.

 

הכיסויים הנכללים בביטוח לפסיכולוגים

פיצוי וגיבוי במקרים של תביעות צד ג' עקב הפרת אחריות מקצועית בשל רשלנות, שגיאה, הטעיה או מחדל שנעשו בשוגג או בתום לב.

כיסוי הוצאות הגנה משפטית במקרה של תביעות שהוגשו נגד הפסיכולוג/ית.

כיסוי על תביעות במקרים שקרו עוד לפני שהביטוח נכנס לתוקף. ובתנאי שהתביעה הוגשה כבר לאחר שהביטוח היה בתוקף.

חשוב לציין, כי הביטוח מספק כיסוי במקרים של התרשלות מקצועית ו/או הטעיה אך ורק אם נעשו בתום לב.

דאגו לעצמכם, לפרנסה שלכם, ולמוניטין שלכם. ביטוח אחריות מקצועית יגן עליכם מפני בעיות שונות שעלולות לצוץ במהלך הקריירה. מומלץ להיות ערוכים לאורך כל הדרך. עשו ביטוח אחריות המותאם לפסיכולוגים והבטיחו לעצמכם נחת רוח בעבודה.

הצעה לביטוח עסק

לקבלת הצעה מהירה לביטוח​ עסק