ביטוח אחריות מקצועית פיזיותרפיה

ביטוח אחריות מקצועית 

ביטוח אחריות מקצועית פיזיותרפיה – המדריך המלא

ביטוח אחריות מקצועית פיזיותרפיה נועדה עבור מטפלים פיזיותרפיסטים, העוסקים בתחום פרא רפואי זה. פוליסת ביטוח זו, שמטרתה נועדה להגן על הפיזיותרפיסט/ית במצבים של תביעה בגין רשלנות מקצועית, שגיאה או השמטה כנגד התובע. ביטוח זה ייתן פיצוי כספי על נזקים שנגרמו לצד שלישי בעקבות רשלנות מקצועית המטילה אחריות חוקית מצד המבוטח כלפי  אותו צד ג'.

פיזיותרפיסטים אמנם מבצעים את עבודתם הטיפולית, אך תפקידם עבור הלקוח או המטופל הוא הרבה מעבר לכך. וזה ברור. למשל, אדם שפונה לטיפול פיזיותרפיה כחלק משיקום לאחר תאונה נשען על הליווי של הפיזיותרפיסט ברמה הנפשית וכמובן שגם ברמת התקדמות מצבו הפיזי. סביר שאותו מטופל שורה בסבל פיזי ו/או נפשי ממה שעבר עליו. מידת האחריות על הפיזיותרפיסט היא בעלת אחריות דומה לשל רופא לצורך העניין. אי אפשר להתחמק מאחריות זו. מי שמטפל בבני אדם, ומשפיע על בריאותם, נפשם וגופם. חייב להבין את גודל האחריות שהוא נושא על כתפיו. ואת הרגישות הרבה המלווה את עבודתו.

 

ביטוח אחריות מקצועית פיזיותרפיה

 

חשיבות ביטוח אחריות מקצועית למטפלי פיזיותרפיה

ביטוח אחריות מקצועית פיזיותרפיה אינו לא בגדר עניין שאפשר לוותר עליו. מטפלים צריכים להגן על עצמכם כיוון שאתם חשופים למצבים בעייתיים ולתביעות.

במידה ואתם עוסקים בפיזיותרפיה, זכרו כי העיסוק שלכם נוגע בנושא חשוב ביותר עבור הלקוחות שלכם. גופם, מצבם המנטאלי, מצבם הנפשי, חייהם האישיים שלהם ועוד.

אנשים רבים שפונים לטיפול כזה או אחר מקצועי נשענים ומסתמכים על התהליך השיקומי שהם עוברים עם הפיזיותרפיסט/ת. מכאן שעל פיזיותרפיסטים מוטלת אחריות רבה מבחינת המטופלים שלהם והשפעתם עליהם, מבחינות רבות.

ועל כן, כיוון שפיזיותרפיה היא תחום פרא רפואי שעבודה לא נכונה או טעות עלולה לעלות למטופל בבריאות. מטפלי פיזיותרפיה הם חשופים ופגיעים מאוד מול המטופל. ישנה אחריות רבה על המטפל. וייתכנו מצבים בעייתיים שונים שעלולים לעלות בנזקים אישיים, פיזיים או נפשיים למטופל. וכמובן שהדבר מעלה את באופן משמעותי את הסיכוי לתביעות.

במצבים אלו ביטוח אחריות מקצועית מגן עליכם, הביטוח מספק לכם כיסוי מפני תביעות נזיקין שונות, וכן פיצוי על ההוצאות הרבות אשר נלוות לתביעה.

 

הכיסויים הנכללים בביטוח לפיזיותרפיסטים

  • פיצוי וגיבוי במקרים של תביעות צד ג' עקב הפרת אחריות מקצועית בשל רשלנות, שגיאה, הטעיה או מחדל שנעשו בשוגג או בתום לב.
  • כיסוי הוצאות הגנה משפטית במקרה של תביעות שהוגשו נגד הפיזיותרפיסט.
  • כיסוי על תביעות במקרים שקרו עוד לפני שהביטוח נכנס לתוקף. ובתנאי שהתביעה הוגשה כבר לאחר שהביטוח נכנס לתוקף.

יש להדגיש, כי הביטוח מספק כיסוי במקרים של התרשלות מקצועית ו/או הטעיה אך ורק אם נעשו בתום לב.

דאגו לעסק שלכם, לרישיון שלכם לעסוק בפיזיותרפיה, לפרנסה שלכם, ולמוניטין שלכם. ביטוח אחריות מקצועית יגן עליכם מפני בעיות רבות שעלולות להפתיע במהלך הדרך. אל תיתפסו לא מוכנים. רכשו ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ומומלץ לא לחכות עם זה.

הצעה לביטוח עסק

לקבלת הצעה מהירה לביטוח​ עסק