ביטוח אחריות מקצועית עורכי דין

ביטוח אחריות מקצועית 

ביטוח אחריות מקצועית עורכי דין – המדריך המלא

ביטוח אחריות מקצועית לעורכי דין, זכרו כי תחום העיסוק שלכם נוגע בעניינים רגישים מאוד עבור הלקוחות שלכם, בין אם זה שמם הטוב, כספם, נכסיהם, חייהם האישיים וכן הלאה.

משום כך, מקרים בעייתיים שונים הינם בעלי היתכנות גבוהה להתרחש, נקודה שכאמור מעלה את באופן משמעותי לתביעות. ביטוח אחריות מקצועית לעורכי דין ועד בדיוק בשבילכם.

במקרים כאלה ביטוח אחריות מקצועית נכנס לתמונה. הביטוח מספק לכם כיסוי והגנה מפני תביעות כאלו ואחרות. וכן שיפוי בגין ההוצאות הרבות המתלוות להן. ביטוח אחריות מקצועית לעוסקים בעריכת דין  יאפשר לכם לעבוד בראש שקט. מבלי לחשוש ולפחד להיקלע למצבים בהם אתם מותקפים על ידי לקוחותיכם או גורמי צד ג'.

 

ביטוח אחריות מקצועית לעורכי דין

 

הכיסויים נכללים בביטוח אחריות מקצועית לעורכי דין

שיפוי וגיבוי במקרים של תביעות צד ג' עקב הפרת אחריות מקצועית בשל רשלנות, שגיאה או מחדל שנעשו בשוגג או בתום לב.

כיסוי הוצאות הגנה משפטית במקרה של תביעות שהוגשו נגד עורך הדין.

כיסוי על תביעות במקרים שקרו עוד לפני שהביטוח נכנס לתוקף. ובתנאי שהתביעה הוגשה כבר לאחר שהביטוח החל.

יש להדגיש, כי הביטוח מספק כיסוי במקרים של התרשלות מקצועית ו/או הטעיה אך ורק אם נעשו בתום לב.

 

גבולות מורחבים לביטוח אחריות מקצועית עורכי דין

אלו גבולות האחריות במסגרת ביטוח אחריות, לפי מרבית הפוליסות אינן מכסות הרחבות שמומלץ להוסיף, כגון:

  • גבולות אחריות מורחבים לסייבר
  • הפרת זכויות קניין רוחני
  • הרחבת כיסוי בגין הוצאות יחסי ציבור לאחר משבר
  • הרחבה לניהול סיכונים
  • הרחבת אחריות לפגיעה אישית

 

ביטוח אחריות מחיר

אם כן, הבנו כבר עד כמה ביטוח לעורכי דין זה עניין חשוב. אבל מה המחיר של מוצר ביטוחי זה? ובכן, עלות ביטוח אחריות מקצועית משתנה מעוסק לעוסק לפי תחומו. ותלויה בכמה פרמטרים הקשורים גם לסוג התיקים בהם מטפל עורך הדין. אופי הלקוחות, אופן מתן השירותים והליווי. שכר הטרחה הממוצע. וכן מצבים אפשריים אשר ידועים שהם בהיתכנות גבוהה יותר. וכיוצא בזאת.

לדוגמה, עורך דין לגירושין יהיה חשוף יותר למצבים בעייתיים מול לקוחות במסגרת תביעות הנוגעות למשמורת או לרכוש משותף. אשר במקרים כאלה טעות או הטעיה שנגרמה בשוגג וכמובן שמתום לב. יכולה לעלות ללקוח מחיר יקר מאוד, לא רק בכסף. גם בחייו ובחיי בני המשפחה המעורבים.

זאת לעומת עורך דין שעיסוקו בתחום החייבים וחדלות פירעון כמובן שגם כאן המקרים הם חשובים ולעבודתו של עורך הדין יש השפעה אדירה על חייו של הלקוח. אך הלקוח הגיע עם מצב החובות והבעיות הכלכליות בעצמו. עורך הדין מנסה לעזור לו לפתור את הסבך. אך אם יצליח להשיג לו הקלות בפירעון חובותיו בהיקף כזה או אחר בגלל שטעה בעבודתו שלא בזדון. עדיין לא מדובר במצב הרה גורל.  והלקוח נתון לסיכונים שעורך הדין פספס עניין שהתברר כחשוב משהו בתום לב. או שגה באופן בו ניהל את התיק לצורך העניין.

הצעה לביטוח עסק

לקבלת הצעה מהירה לביטוח​ עסק