ביטוח אחריות מקצועית למאמנים

ביטוח אחריות מקצועית 

ביטוח אחריות מקצועית למאמנים – המדריך המלא

אחריות מקצועית למאמנים בתחומים מקצועיים בין אם מדובר באימון אישי לחיים או באימון ספורט, היא פוליסה שנועדה להגן על המטפל/ת במצבים של תביעה בגין רשלנות מקצועית, שגיאה או השמטה כנגד התובע. ביטוח זה ייתן פיצוי כספי על נזקים פיזיים, אישיים  או פיננסיים שנגרמו לצד שלישי בעקבות רשלנות מקצועית המטילה אחריות חוקית מצד המבוטח כלפי  אותו צד שלישי.

מאמנים אמנם מבצעים את עבודתם המקצועית, אך תפקידם עבור המתאמן או הלקוח הוא הרבה מעבר לכך, וזה ברור. למשל, אדם שפונה למאמן שהוא קואוצ'ר לחיים, סומך עליו שידריך ויכוון אותו נכונה. אותו מאמן לוקח על עצמו לדאוג ולטפל בבעיות המתאמן/המטופל. בין אם הוא סובל מבעיות בדרגות חומרה שונות ובין אם לא.  גם מאמן ספורט או מאמן כושר גופני נוטל על עצמו אחריות להדריך את המתאמנים שלו נכון מבלי שייגרם להם נזק בריאותי או פיזי בעקבות אימון לא מקצועי ופעולות לא נכונות שיכולות לגרום לנזק. מידת האחריות על כתפיו של המאמן היא רבה מאוד. אין להתחמק מאחריות זו, מי שעובד עם אנשים, ומשפיע עליהם מנטאלית ופיזית, ויש לו השפעה במידה מסוימת על אופן מחשבתם, התנהגותם, על נפשם וגופם, חייב להבין את הרגישות הרבה המלווה את עבודתו.

 

ביטוח אחריות מקצועית למאמנים

חשיבות ביטוח אחריות מקצועית למאמנים

ביטוח אחריות מקצועית למאמנים אינו פריבילגיה. מאמנים חייבים להגן על עצמם כיוון שאתם חשופים למצבים בעייתיים ולתביעות.

במידה ואתם עוסקים באימון אישי או גופני, זכרו כי העיסוק שלכם נוגע בנושא חשוב ביותר עבור הלקוחות שלכם. גופם, מצבם המנטאלי, מצבם הנפשי, חייהם האישיים ועוד.

אנשים רבים שפונים לאימון ספורטיבי או לאימון מסוג אחר שהוא ברמה מקצועית. נשענים ומסתמכים על עבודת המאמנים. מכאן שעל מטפלים מוטלת אחריות רבה מבחינת המתאמנים שלהם וההשפעה עליהם, מהרבה בחינות.

לכן, משום שיש אחריות רבה כלפיי המתאמנים, וייתכנו מצבים בעייתיים שונים שעלולים לעלות בנזקים אישיים, פיזיים או נפשיים למתאמן. כמובן שהדבר מעלה את באופן משמעותי את הסיכוי לתביעות.

במקרים כאלו ביטוח אחריות מקצועית מגן עליכם. הביטוח מספק לכם כיסוי מפני תביעות נזיקין שונות. וכן פיצוי על ההוצאות הרבות אשר נלוות לתביעה.

 

הכיסויים הנכללים בביטוח למאמנים

פיצוי וגיבוי במקרים של תביעות צד ג' עקב הפרת אחריות מקצועית בשל רשלנות, שגיאה, הטעיה או מחדל שנעשו בשוגג או בתום לב.

כיסוי הוצאות הגנה משפטית במקרה של תביעות שהוגשו נגד המאמן/ת.

כיסוי על תביעות במקרים שקרו עוד לפני שהביטוח נכנס לתוקף. ובתנאי שהתביעה הוגשה כבר לאחר שהביטוח נכנס לתוקף.

יש להדגיש, כי הביטוח מספק כיסוי במקרים של התרשלות מקצועית ו/או הטעיה אך ורק אם נעשו בתום לב.

דאגו לעסק שלכם, לפרנסה שלכם, ולמוניטין שלכם. ביטוח אחריות מקצועית יגן עליכם מפני בעיות רבות שעלולות להפתיע במהלך הדרך. אל תיתפסו לא מוכנים, רכשו ביטוח אחריות מקצועית למאמנים ותוכלו לעבוד בראש שקט ורגוע.

 

הצעה לביטוח עסק

לקבלת הצעה מהירה לביטוח​ עסק