ביטוח אחריות מקצועית למטפלים

ביטוח אחריות מקצועית 

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים – המדריך המלא

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים בתחומים מקצועיים שונים מציעה פוליסה שמטרתה להגן על המטפל/ת במצבים של תביעה בגין רשלנות מקצועית, שגיאה או הטעיה שגרמו נזק כלשהוא לתובע. כיסוי זה ייתן פיצוי כספי על נזקים פיננסיים שנגרמו לצד שלישי בעקבות רשלנות מקצועית המטילה אחריות חוקית מצד המבוטח כלפי  אותו צד ג'.

כיסוי זה מתאים עבור מטפלים בתחומים הבאים: טיפול פסיכולוגי, טיפול אישי, טיפול זוגי, טיפול הוליסטי משפחתי, טיפול קוסמטי ואסתטי, טיפול ברפואה אלטרנטיבית, טיפול ברפואה משלימה (כגון רפלקסולוגיה, דיקור, כוסות רוח וכן הלאה), טיפול רוחני ועוד.

מטפלים אמנם מבצעים את עבודתם הטיפולית. אך תפקידם עבור הלקוח או המטופל הוא הרבה מעבר לכך. וזה ברור. למשל, אדם שפונה למטפל בשיטת ריפוי מהעולם רפואה המשלימה, לוקח על עצמו לדאוג ולטפל בבעיה של מטופל. שסביר להניח ששורה בסבל פיזי ו/או נפשי מאותה בעיה. מידת האחריות על המטפל דומה לשל רופא לצורך העניין. לא ניתן להתחמק מאחריות זו, מי שמטפל בבני אדם, ומשפיע על מחשבתם, נפשם וגופם, חייב להבין את גודל האחריות שהוא נושא על כתפיו, ואת הרגישות הרבה המלווה את עבודתו.

 

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים

חשיבות ביטוח אחריות מקצועית למטפלים

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים הוא לא בגדר אפשרות שאפשר לוותר עליה. אתם כמטפלים צריכים להגן על עצמכם כיוון שאתם חשופים למצבים בעייתיים ולתביעות.

במידה ואתם עוסקים בתחום טיפולי כלשהוא, זכרו כי העיסוק שלכם נוגע בנושא חשוב ביותר עבור הלקוחות שלכם, גופם, מצבם המנטאלי, מצבם הנפשי, חייהם האישיים ועוד.

אנשים רבים שפונים לטיפול כזה או אחר מקצועי נשענים ומסתמכים על עבודת המטפל/ת. מכאן שעל מטפלים מוטלת אחריות רבה מבחינת המטופלים שלהם והשפעתם עליהם, מבחינות רבות.

ועל כן, כיוון שמטפלים הם חשופים ופגיעים, ישנה אחריות רבה מול המטופל. וייתכנו מצבים בעייתיים שונים שעלולים לעלות בנזקים אישיים, פיזיים או נפשיים למטופל. וכמובן שהדבר מעלה את באופן משמעותי את הסיכוי לתביעות.

במצבים אלו ביטוח אחריות מקצועית מגן עליכם. הביטוח מספק לכם כיסוי מפני תביעות נזיקין שונות. וכן פיצוי על ההוצאות הרבות אשר נלוות לתביעה.

 

הכיסויים הנכללים בביטוח למטפלים

פיצוי וגיבוי במקרים של תביעות צד ג' עקב הפרת אחריות מקצועית בשל רשלנות, שגיאה, הטעיה או מחדל שנעשו בשוגג או בתום לב.

כיסוי הוצאות הגנה משפטית במקרה של תביעות שהוגשו נגד המטפל

כיסוי על תביעות במקרים שקרו עוד לפני שהביטוח נכנס לתוקף. ובתנאי שהתביעה הוגשה כבר לאחר שהביטוח נכנס לתוקף.

יש להדגיש, כי הביטוח מספק כיסוי במקרים של התרשלות מקצועית ו/או הטעיה אך ורק אם נעשו בתום לב.

דאגו לעסק שלכם, לפרנסה שלכם, ולמוניטין שלכם. ביטוח אחריות מקצועית יגן עליכם מפני בעיות רבות שעלולות להפתיע במהלך הדרך. אל תיתפסו לא מוכנים, רכשו ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ועדיף לא להתמהמה עם זה.

הצעה לביטוח עסק

לקבלת הצעה מהירה לביטוח​ עסק