ביטוח צד ג'

פורסם ב: כללי | 0

בישראל על פי חוק קיימים 3 סוגי ביטוח רכב: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. ביטוח חובה כשמו כן הוא – חובה לכל בעל רכב כאשר שני הביטוחים האחרים הם לא נמצאים בגדר חובה אלא רשות. מטרתם להבטיח לנו ראש שקט. ביטוח מקיף מכסה במקרים של נזק לרכבו של המבוטח וגם לרכושו של צד ג' (ביטוח מקיף כולל בתוכו גם ביטוח צד ג'). ביטוח צד ג' מכסה רק במקרים של פגיעה ברכבו של צד ג'. מרבית הנהגים בארץ נוהגים בנוסף לביטוח החובה לרכוש גם ביטוח מקיף אם כי זה מייקר את אחזקת הרכב החודשית או השנתית.

ביטוח צד ג' – למי מיועד

ביטוח צד ג'  אפשר לעשות ללא קשר לביטוח המקיף. למי שרוכש פוליסת ביטוח מקיף לא צריך לעשות ביטוח צד ג'. ביטוח צד ג' רוכשים בעיקר בעלי מכוניות ישנות אשר מוותרים על ביטוח מקיף משום שהפוליסה לעיתים עולה על מחיר הרכב. הפוליסה מבטיחה להם ראש שקט במקרה שיפגעו ברכבו של נהג אחר. במקרה כזה גם אם התאונה נגרמה באשמתכם חברת הביטוח תפצה את הרכב הנפגע על הנזק הנגרם. מה שכן, ישנן סוגים רבים של פוליסות ביטוח צד ג: ישנן פוליסות הכוללות גם שירותי דרך וגרירה, שירות החלפת גלגל, כיסוי לנזק שנגרם לשמשות, טיפול בתביעות צד ג' וכיסוי לנהג צעיר.

ביטוח צד ג' – כמה עולה

תעריפי ביטוח צד ג' נקבעים לפי מספר פרמטרים: נתוני הנהג העיקרי ברכב, מספר הנהגים הנוספים המשתמשים בו, סוג הרכב וגילו של המבוטח. מה גם, כמעט כל חברות הביטוח מתייחסות להיסטוריית הנהיגה של הנהג ומציעות לנהגים טובים תנאים אטרקטיביים במיוחד, על פני נהגים בעלי היסטוריית תאונות רבה ומפוארת. סכום הפיצוי לצד ג' נקבע לפי שיעור הנזק הנגרם לו והוא לא עולה על גבול האחריות שנקבעה בפוליסה. ישנה גם השתתפות עצמית – סכום ראשוני שעל המבוטח יהיה לשלם לצד ג'. היא ניתנת לביטול במקרה שתרצו להוסיף סכום לתשלום חודשי של הביטוח.

ביטוח צד ג' – מה כולל

ביטוח צד ג' הוא כאמור הביטוח המכסה כל פגיעה ונזק הנגרם לרכבו של צד ג' על ידי רכבו של המבוטח עקב תאונה, התהפכות או התנגשות. כמו כן, ביטוח צד ג' כולל כיסוי לפגיעה ברכושו של צד ג', גם אם זה לא רכב: גדרות, שלטים, תמרורים וכו'. קיימת אפשרות להרכיב את הפוליסה ולכלול בה: ביטוח שמשות, ביטוח רדיו, אספקת רכב חלופי, הוצאות לצורך הגנה משפטית ופיצוי על נזקי גוף לצד ג'.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *